Aktualności

Subskrybuj RSS - Aktualności

70 urodziny mistrza Wang

Urodziny shifu. Koniec sezonu.

22 czerwca mistrz Wang Xiuyuan (王秀远师父) obchodził 70 urodziny z tej okazji nagraliśmy specjalny filmi z treningu z życzeniami:

尊敬的王师傅:临您七十大寿,来自波兰和芬兰的祝贺;百岁平安,人共梅花老岁寒!谢谢您的指导,盼望着继续向您学习!您的徒弟:斯瓦维克。

Drogi Nauczycielu Wang: Życzenia z Polski i Finlandii z okazji 70 nadchodzacych urodzin: Spokoju na 100 lat, przechodzenia przez zimy razem z kwiatami

śliwy! Dziekuję za wszystkie wskazówki i mam ogromną nadzieję, że nadal będę się mógł od Ciebie uczyć. Twój uczeń: Sławek.

da ba shi

Rok Bawołu

Sporo czasu minęło od ostatniego wpisu. Plandemia trochę skomplikowała nam życie ale nie dajemy się przy mniejszej frekwencji dajemy radę i ćwiczymy dalej.

Mamy Nowy Rok Chiński Rok Bawołu (牛年) z tej okazji - wszystkiego najlepszego przede wszystkim dużo zdrowia i walczmy dalej nie poddawajmy się.

Z Chin także przesyłają życzenia mistrz Wang Xiuyuan, Lao Tan czy da shixiiong Yanbo.

祝你们运连连, 牛年大吉!!!

Do zobaczenia na treningu.

marta bartek slub

Nowy Sezon

Witam, początek nowego sezonu tanglangmen zaczyna się w czwartek 5 września, godzina 18.30.

24 sierpnia mieliśmy miłą uroczystość związek małżeński zawarli Bartek i Marta, młodej parze życzymy wszystkiego najlepszego. 恭喜恭喜!!!

POLSKA FEDERACJA BOKSU MODLISZKI

Do zobaczenia na treningach

Mistrz Wang Xiuyuan w Polsce

W dniach 24 kwiecień - 9 maj w Polsce przebywał wraz z małżonką mistrz Wang Xiuyuan (王秀远). Wiele osób z Federacji miało możliwość po raz pierwszy ćwiczyć drugi nasz styl czyli taiji meihua tanglangquan (太极梅花螳螂拳)z Weifang. Treningi w Warszawie, Busku Zdroju i Wrocławiu zgromadziły kilkudziesięciu entuzjastów stylu tanglangmen. Głównym tematem treningów były techniki qinna (擒拿) a w szczególności 36 technik xiao qinna.

weifang

Weifang 2018

W sierpniu w dniach 03 - 13 wraz z instruktorem Grzegorzem przebywaliśmy w Weifang gdzie dwa razy dziennie mielismy okazję ćwiczyć z mistrzem Wang Xiuyuan oraz jego uczniami. W pierwszej części tego krótkiego stażu ćwiczyliśmy formy z bronią kij (meihua gun) i szablę (meihua dao), druga część to poprawa oraz doskonalenie technik z formy fenshen bazhou oraz zhaiyao. Tym razem ćwiczylismy na parkingu przy miejskim stadionie w Weifang.

Strony